معرفی ایسپا

برا ثبت نام در دوره جدید کلاس های آموزش برنامه نویسی جهاد دانشگاهی گرگان روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه مربوطه وارد شوید.

معرفی ایسپا


مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، یکی از مراکز وابسته به جهاددانشگاهی است که از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است. این مرکز در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور، رفع نیازهای سازمان‌ها و نهادهای تصمیم­گیر، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره‌گیری از مشارکت و دیدگاه‌های شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه‌های مختلف تأسیس شد.

اصول بنیادین و اساسی ایسپا در طراحی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی و نظرسنجی، تأکید بر به‌کارگیری معیارهای دقیق علمی و فنی، رعایت و حفظ موضع بی‌طرفی در قبال مسائل و موضوعات مورد­ ­بررسی، استفاده از پشتوانه اعتماد مسئولان و مردم به نهاد ارزشی جهاددانشگاهی و استفاده از نیروهای جوان و مستعد دانشگاهی و تکیه بر خلاقیت‌های جهادگرانه آنان در فعالیت‌های تحقیقاتی است.

ازآنجاکه یکی از اهداف جهاددانشگاهی، همواره گسترش تحقيقات و شكوفايي استعداد­ها و  روحيه جستجوگری در سطح جامعه براي نيل به خوداتكايي بوده است، توسعه امور فرهنگي در سطح جامعه از طريق همكاري با حوزه، دانشگاه و ساير مراجع و نهادهاي فرهنگي به­خصوص براي نسل جوان از فعالیت‌های این نهاد می‌باشد. در این راستا گسترش طرح‌های كاربردي و نيمه صنعتي از طريق پيوند با مراكز علمي و تحقيقاتي به‌منظور به‌کارگیری نتايج پژوهش نیز همواره مورد توجه ویژه بوده است.

معاونت فرهنگی و ایسپای استان گلستان نیز سعی بر آن دارد تا با به‌کارگیری اصول و قوانین صحیح پژوهش و استفاده از کادر پرتلاش و علمی، نیازهای پژوهشی استان گلستان را برآورده سازد که از این طریق گامی بزرگ در توسعه و مدیریت استان برداشته باشیم.